Gebelik Hamilelik Haftası Hesaplama

Gebelik Hamilelik Haftası Hesaplama
01 Haziran 01:59 2016 Makaleyi Yazdır

Gebelik tarihinizi hesaplamak icin son adet tarihinizi Gün / Ay / Yıl olarak giriniz.

Hamilelik (Gebelik) dönemi her kadının sahip olmak istediği ve bu dönemin zorluklarını sabırlı olarak geçirmesi gereken bir zaman diliminden oluşur. 40 hafta süren bu dönemin aşamalarını takip edebilmeniz ve bilmeniz gereken ayrıntıları öğrenmeniz için gebelik haftası hesaplama sistemini geliştirdik. Son adet tarihinizi aşağıdaki alana girerek hamileliğinizin kaçıncı haftasında olduğunuzu kolaylıkla öğrenebilir ve ilerleyen haftalarda hamileliğinizin aşamalarını takip edebilirsiniz.

Artık bir anne adayı olduğunuz kesinleştiğinde dünyanın en güzel haberini almakla birlikte sağlığınıza 2 kat daha dikkat etmeniz gerektiğinide unutmamanız gerekiyor. Bu dönemi sakin, stressiz, mutlu geçirmeniz ve yediğiniz, içtiğinize çok dikkat etmeniz gerekiyor. Hesaplama aracında çıkan bilgilerin şaşma oranı %4’dür. Ancak bu farklılıklar hekiminizin ultrason sonuçlarına göre bebeğin gelişim aşamasını size söyleyecektir. Bu aşama bir kaç gün önceden veya bir kaç gün sonradan gelebilmektedir. Çünkü her bebek özeldir. Bebeğiniz tembel yada sabırsız olması onun kişiğinin oluşmasındaki bir aşamadır. Size tavsiyemiz doktor kontrollerinizi atlamadan düzenli olarak yaptırarak doktorunuzun tavsiyelerini dikkatle dinlemenizdir.

Hamilelik haftalarında sapmaların nedenleri
Hamilelik haftasının sapma nedeni kesinlikle endişe etmemeniz gereken bir konudur. Doktor kontrollerinizde doktorunuz herhangi bir sorun görmemiş ise düzensiz adet yada son adet tarihinizi doğru bilmemeniz, tüp bebek yöntemi, ovülasyon zamanının gecikmesi gibi nedenler hamilelik haftanızın farklı bir sonuç vermesine neden olabilir.

  Kategori:
yorum yaz

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış!

Sohbet başlatmak için yorum yapabilirsin.

Yorum Eklemek İster Misiniz?

Bilgileriniz güvende olacak! E-posta adresiniz yayımlanmayacak sadece iletişim kurmamız gerektiğinde yetkili tarafından kullanılacaktır.
Yıldızlı alanları doldurmak zorunludur.