Çin Takvimine Göre Cinsiyet

Çin Takvimine Göre Cinsiyet
03 Haziran 17:49 2016 Makaleyi Yazdır

Gebelik döneminde ebeveynlerin en çok merak ettiği konulardan birisi bebeğin cinsiyetidir. Yaklaşık 700 yıl önce Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Pekin yakınlarında ortaya çıktığı rivayet edilmekte olan Çin takvimini, dünya genelinde bir çok ebeveyn 7 asrı aşan bir süredir kullanmaktadır. Günümüzde teknolojik imkanlar doğrultusunda bebeğin cinsiyeti ultrason cihazlarıyla belirleniyor. Fakat bebeğin anne karnında gelişmesini beklemek ultrason cihazlarının bize kattığı avantajı 15 hafta beklemek gerektiriyor. Bu yüzden anne ve babalar çin takviminin %80 doğruluk payına güvenerek bebeklerinin cinsiyetini tam olarak bilmeselerde meraklarını gideriyor.

Çin Takvimi Hesaplama
Çin takvimi hesaplama yönteminde dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Çin halkı Miladi takvim kullanması nedeniyle yaş farkı ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden aşağıdaki çin yaşı hesaplama formuna doğru bilgileri girerek tabloda kullanmanız gereken yaşı öğrenebilirsiniz. Mart ayından sonra doğan kadınlar miladi takvime göre yaşlarında 1 yaş daha eklemesi gerekmektedir. Ocak-Şubat doğumlu kadınların yaş hesap yöntemi farklılık gösterdiği için 1 yada 2 yaş eklemesi yada çin yaşı hesap yöntemimizi kullanması gerekmektedir.

KIZ ERKEK
cin-takvimi

Çin Takvimi Nasıl Hesaplanır?
Bebeğinizin cinsiyetini yukarıdaki tablo vasıtasıyla kolaylıkla hesaplayabilirsiniz. Hesap araçlarımızı kullanarak hamile kalma ayı ve çin yaşınızı bulduktan sonra tabloda kesişen bölge bebeğinizin hangi cinsiyette olduğunu göstermektedir.

  Kategori:
yorum yaz

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamış!

Sohbet başlatmak için yorum yapabilirsin.

Yorum Eklemek İster Misiniz?

Bilgileriniz güvende olacak! E-posta adresiniz yayımlanmayacak sadece iletişim kurmamız gerektiğinde yetkili tarafından kullanılacaktır.
Yıldızlı alanları doldurmak zorunludur.